HAKKIMIZDA

SDA Mimarlık ve Danışmanlık mimari proje ve mimari akustik danışmanlık hizmetleri verir. Binalarda ses yalıtımı konusunda D1 sertifikalı mimar uzman kadrosu ile mimari projelerde en hızlı ve güvenilir mimari projelendirme ve akustik raporlama hizmetlerini sunar. Karşılıklı güven ve disipline dayanan ekip çalışmasını temel alan firma, yönetmelik ve standartlara uygun olarak teknolojinin tüm olanaklarından faydalanır, müşteri ihtiyaç ve beklentilerini en doğru şekilde karşılar.

“Binaların gürültüden korunması hakkında yönetmelik” gereği ruhsat aşamasında istenen akustik proje ve akustik rapor hizmetleri akustik danışmanlık ve mimari proje konusunda deneyimli D1 sertifikalı uzman kadrosu ile mimari projelerin akustik analizlerini mimari deneyimlerine dayanarak en doğru ve uygulanabilir detayları üreterek danışmanlık hizmetlerini yerine getirir.

SDA, sağlıklı çevre koşullarının öncelikle mimarların ürettiği projelerle oluştuğunun bilinciyle sürdürülebilir malzeme seçimleri ve mimari tasarımlarla gelecek nesillere daha yaşanabilir çevreler bırakmak hedefindedir.

Uluslararası standartları, gelişen malzeme ve yapım teknolojilerini yakından takip eder. Projelerinde sürdürülebilir çevre koşullarını en iyi sağlayabilecek en ekonomik tasarım, malzeme ve uygulama tercihlerini araştırır ve sunar.

KURUCU

Seda (Karabulut) AVGIN 2009 İTÜ Mimarlık Bölümü’nden Onur derecesi ile mezun olmuştur. Lisans öğreniminin son senesinde ve daha sonrasında bir süre daha İstanbul’da mimarlık faaliyetlerini sürdürdükten sonra Ankara’ya yerleşmiş ve 2014 yılında da ODTÜ Yapı Bilimleri yüksek lisans programını Yüksek Onur derecesi ile tamamlamıştır. Bu süre içerisinde 4.5 yıl Mimari Akustik Uzmanı olarak meslek hayatına devam etmiştir. 2012’de Viyana’da “Green Building Solutions” yaz okuluna katılmış ve sürdürülebilir mimari tasarım eğitimini uzman eğitmenler yönetiminde elektrik, mekanik ve statik mühendisleri ile ekip çalışması yaparak tamamlamıştır. Sonrasında çeşitli mimarlık firmalarında çalışarak toplam 5 yıl mimari proje deneyimi kazanmıştır. 2019 başlarında SDA Mimarlık ve Danışmanlık firmasını kurmuş, sürdürülebilir mimari proje tasarım ilkeleri, Mimari Proje ve Mimari Akustik Danışmanlık deneyimini harmanlayarak kendi ekibiyle tasarladığı projelerle meslek hayatına devam etmektedir.

VİZYON

Türkiye’de mimari proje ve akustik danışmanlık hizmeti veren firmalar arasında çalışanlarına değer veren ve yüksek motivasyonlu bir ekip çalışması ile işverenin talep ve ihtiyaçlarını bilgi birikimi ve deneyimi ile karşılayan en iyi firmalardan olma güvenini kazanmayı amaçlamaktadır.

MİSYON

SDA Mimarlık ve Danışmanlık sürdürülebilir tasarım standartlarının ve mimari akustik bilginin mimari projeye tasarım aşamasında entegre edilerek gerek malzeme seçimi gerkse ses yalıtımı ve hacim akustiği anlamında daha doğru tasarlanmış mimari projeler ortaya çıkarmaktadır. İşverenin beklenti ve isteklerini en üst düzeyde karşılayan daha iyi projeler üretmenin ekip çalışanlarına verilen değer ve karşılıklı güvenden geçtiğinin bilincindedir. Ekip üyelerinin deneyim ve potansiyelleri en iyi şekilde değerlendirilerek iş dağılımı yapılır ve öncelikle yaptığı işten keyif alan bireylerle daha kaliteli ve standartlara uygun projeler ortaya çıkarılır. Araştırma ve geliştirmeye dayalı çalışma prensibi ile teknolojinin tüm olanaklarından en doğru şekilde faydalanılarak daha kısa sürede daha doğru tasarımlar geliştirilir.